Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
7 °C
AAA

Przygotowania do strajku trwają! Banery zawisły na kopalniach [FOTO]

W czwartek minister aktywów państwowych przyjechał potajemnie do siedziby Solidarności Śląsko-Dąbrowskiej. Po kilku godzinach rozmów ogłoszono porozumienie dot. czternastek. Jednak dalej nie wiadomo co z podwyżkami.

Związkowcy z Solidarności podkreślili, że mimo interwencji samego ministra, plany dot. strajku ostrzegawczego oraz manifestacji nie uległy zmiany. Chociaż w social media górnicy zaczynają martwić się, że jednak związki ulegną rządowi i do żadnego wystąpienia nie wyjdzie. Na razie kopalnie przygotowują się do strajku ostrzegawczego, który odbędzie się 17 lutego. Od związków wiemy, że strajk ma trwać 2 godziny. Nie ustalono jeszcze w w jakich godzinach obędzie się wstrzymanie pracy. 
 

CZYTAJ TAKŻE - Związki zatwierdziły manifestację w Warszawie!

8 dni później na wszystkich kopalniach PGG zostanie przeprowadzone referendum strajkowe. Zaś 28 lutego zorganizowana będzie manifestacja w Warszawie. To efekt nieudanych mediacji z PGG.

Na razie jeszcze nie wiemy, gdzie dokładnie odbędzie się manifestacja. Może to być pod kancelarią premiera, pod ministerstwem, albo z przemarszem, jak to było w poprzednich latach. Też nie znamy jeszcze dokładnych godzin strajku ostrzegawczego. O wszystkim będziemy informować na bieżąco - powiedział rzecznik WZZ "Sierpień 80" Patryk Kosela.


Komentarze