Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Przez weekend w naszym województwie zaszczepionych ma zostać blisko 5 tys. osób

Przez weekend w woj. śląskim zaszczepionych ma zostać 4,8 tys. osób - wynika z danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Szczepienia trwają m.in. w szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach – ma je tam przyjąć 90 osób.

Rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska poinformowała PAP w sobotę, że na ten dzień w szpitalu tymczasowym w katowickim MCK zaplanowano 45 szczepień medyków i pracowników opieki społecznej; podobnie w niedzielę. Ogółem harmonogram szczepień dla woj. śląskiego przewidywał na weekend podanie łącznie 4,8 tys. dawek szczepionki.

Przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego zapewniają, że trwające w regionie szczepienia osób z grupy zero, obejmującej pracowników sektora ochrony zdrowia, pracowników domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personelu pomocniczego i administracyjnego w placówkach medycznych, przebiegają bez zakłóceń.

Szpitale otrzymały wczoraj zamówioną ilość dawek i szczepienia od rana trwają niezakłócenie

zaznaczyła Kucharzewska.

Zgodnie ze zaktualizowanym w sobotę przed południem raportem z wykonanych szczepień, dostępnym na stronie gov.pl/web/szczepimysie/raport-szczepien-przeciwko-covid-19, dzienna liczba szczepień w woj. śląskim wyniosła 2202 (w całym kraju 24 850). Licznik wykonanych w całym kraju szczepień wskazywał blisko 437 tys.

W piątek raport podawał, że w woj. śląskim wykonano do tego dnia ponad 46 tys. szczepień (na ponad 410 tys. wykonanych do tego czasu w całym kraju), a dzienna liczba szczepień wyniosła 4741 (najwięcej, 8121 szczepień, wykonano wówczas w woj. mazowieckim).

W ramach ogólnopolskiej akcji bezpłatnego i dobrowolnego testowania pracowników oświaty w regionie pobrano do piątku blisko 8 tys. próbek. Według informacji z inauguracji akcji chęć udziału w niej zgłosiło 19 880 nauczycieli i innych pracowników szkół z regionu; w kolejnych dniach pracownicy urzędu wojewódzkiego sygnalizowali jednak, że wiele osób zrezygnowało z badania, bądź np. akurat zachorowało. Ostatnim dniem pobierania testów w tej akcji jest sobota.

W sobotę przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 608 przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. śląskim i o 33 zgonach w tym regionie (wśród nich 31 w związku z chorobami współistniejącymi z COVID-19).(PAP)


Komentarze