Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Przemysław Czarnek liczy na współpracę ze środowiskiem akademickim

Wiadomości
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wyraził w piątek nadzieję na dialog ze wspólnotą akademicką. Dodał, że jest dumny mogąc być jej częścią i zapewnił, że zrobi wszystko, by pomóc środowisku w trudnym czasie pandemii.

Krótki materiał wideo z wystąpieniem Czarnka, w którym nowy minister zwraca się ze słowami powitania do środowiska akademickiego, opublikowano w piątek po południu na stronie resortu nauki.

Jak powiedział minister, nowy rok akademicki to rok, "w którym wytężamy nasze siły i umysły, by rozwijać siebie, nowe pokolenia i całe społeczeństwo". "Jak nigdy wcześniej stajemy się teraz wspólnotą, która musi zmagać się i stawiać czoła nowemu problemowi, jakim jest pandemia koronawirusa" - dodał.

"Codziennie towarzyszy nam nieunikniony lęk o nas samych i o naszych bliskich. Mimo to dowiedliście Państwo, że macie w sobie siłę i upór do działania oraz przeciwstawiania się temu, co nas osłabia. W sposób niezwykły wykorzystujecie Państwo swoją wiedzę, umiejętności i możliwości techniczne do kontynuacji swojej pracy badawczej i dydaktycznej" 
przemysław czarnek

Dodał, że jest dumny, mogąc być częścią tej społeczności.

"Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc Państwu w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie wypracować grunt, na którym powstaną wspaniałe, przynoszące dobro owoce" - zadeklarował. "Jestem pełen nadziei na dialog między nami, który ułatwi współpracę i przyniesie korzyści nam wszystkim" - dodał.

Minister zaznaczył, że to właśnie akademicy mają wpływ na młode pokolenie, które "obserwując i słuchając, staje się przyszłością naszego narodu". "To, co w nich zaszczepicie, zostanie z nami w przyszłości" - podkreślił.

Czarnek życzył w nowym roku akademickim całej wspólnocie akademickiej sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

"Życzę siły i odwagi w podejmowanych działaniach. Życzę Państwu owocnych poszukiwań naukowych oraz fascynujących odkryć. Studentom pragnę życzyć radości z poszerzania swojej wiedzy i fascynacji nauką, która otwiera nasze umysły i serca" - powiedział.(PAP)


Komentarze