Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Przecinał opony w samochodach sąsiadów. Trafił w ręce policji

Wiadomości
Stróże prawa zatrzymali 45-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który odprawie dwóch miesięcy niszczył opony dwóm innym bielszczanom. Wandal został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy po raz kolejny chciał uszkodzić koła zaparkowanego pojazdu. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Kryminalni z drugiego komisariatu zostali zawiadomieni przez dwóch mieszkańców Osiedla Karpackiego, że od kilku tygodni nieznany im sprawca lub sprawcy przecinają opony w ich samochodach. Nie mieli własnych podejrzeń, kto może być sprawcą. Według zgłoszenia miało dojść do tego już kilkanaście razy w ciągu niespełna dwóch miesięcy. Policjanci przyjęli zgłoszenie i rozpoczęli dochodzenie, a w działaniach związanych z ustaleniem tożsamości i zatrzymaniem wandala pomagali im policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji.

W nocy ze środy na czwartek policyjni wywiadowcy podczas patrolu okolicy, w której dochodziło do zgłaszanych uszkodzeń, zauważyli, jak do jednego z zaparkowanych pojazdów podchodzi podejrzanie zachowujący się mężczyzna. Ich przypuszczenia potwierdziły się, miał on bowiem przygotowaną wiertarkę akumulatorową, którą zamierzał po raz kolejny uszkodzić opony w zaparkowanej Dacii. Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci ustalili, że motywem kilkunastu uszkodzeń mienia były osobiste urazy do obydwu bielszczan. O dalszym losie 45-latka zadecyduje niebawem prokurator.

 

źródło: KMP Bielsko-Biała


Komentarze