Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Przebudowa Al. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej. Ważne zmiany dla kierowćów od 9 maja

fot. UM Dąbrowa Górnicza
9 maja rozpoczyna się przebudowa kolejnego odcinka alei Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej, wzdłuż której powstaną miejsca do parkowania. Z tego powodu, zamknięty już od końca marca fragment drogi, w poniedziałek wydłuży się o 400 m.

Pod koniec marca została zamknięta jezdnia w kierunku huty między ulicami Graniczną i Tysiąclecia. Modernizacji torowiska tramwajowego towarzyszy bowiem przebudowa pasa drogowego. W poniedziałek 9 maja, zamknięty już fragment jezdni, zostanie wydłużony o odcinek między ul. Tysiąclecia a skrzyżowaniem z ul. Kasprzaka.

W praktyce oznacza to, że ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po dwóch pasach jezdni do centrum już od Ronda Budowniczych Huty Katowice. Trzeci wewnętrzny pas zostanie wyłączony z ruchu ze względu na prace przy torowisku.

– Na wewnętrzny pas – na wysokości tymczasowego przystanku autobusowego w kierunku centrum – zostanie również przeniesiony tymczasowy przystanek autobusowy w kierunku huty – wyjaśnia Bartosz Szewczyk z Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

Zostanie zachowana możliwość przejścia na drugą stronę jezdni po istniejących przejściach dla pieszych.

Kierowcy jadący w stronę huty na drugą jezdnię zjadą kilkanaście metrów za skrzyżowaniem z ul. Tysiąclecia przez budowany właśnie przejazd przez torowisko. Co ważne, prawy pas przed skrzyżowaniem z ul. Tysiąclecia w czasie zamknięcia będzie służył jedynie do skrętu w prawo.

Powrót na jezdnię w kierunku huty zostanie wyznaczony przez skrzyżowanie z ul. Kasprzaka.

Nieczynne przejście podziemne zostanie zasypane

Na niespełna 400-metrowym odcinku al. Piłsudskiego między skrzyżowaniami z ul. Tysiąclecia i Kasprzaka planowana jest m.in. zmiana geometrii jezdni, budowa kanalizacji deszczowej, przekładka podziemnych sieci, przemodelowanie wyjazdu z ul. III Powstania Śląskiego oraz zasypanie nieczynnego od lat przejścia podziemnego.

– Zewnętrzny pas jezdni między skrzyżowaniem z ul. III Powstania Śląskiego a przejściem dla pieszych przed skrzyżowaniem z ulicą Kasprzaka zostanie wyłączony z ruchu i przeznaczony na miejsca postojowe – zapowiada Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

Docelowo po obu stronach alei powstanie w ten sposób około 40 miejsc parkingowych.

Co ważne, w trakcie zamknięcia jezdni między skrzyżowaniami z ul. Tysiąclecia i Kasprzaka, na jednokierunkowej obecnie ulicy III Powstania Śląskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

 

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza


Komentarze