Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
16 °C
AAA

Profilaktyka raka piersi w CH Pogoria

Wiadomości
We wtorek, 3 sierpnia br. CH Pogoria po raz drugi zaprasza mieszkanki Dąbrowy Górniczej i sąsiednich miast Zagłębia na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Konsultacje w mammobusie, który ponownie zaparkuje na parkingu galerii, będą odbywać się w godz. 08:00 – 18:00.

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy rozpoznawany u kobiet. Jednocześnie przez bardzo długi czas nie daje charakterystycznych objawów, dlatego tak ważne jest wykonywanie mammografii. Regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie choroby, gdy możliwe jest jej skuteczne leczenie. W Polsce badanie to jest bezpłatne, obejmuje kobiety pomiędzy 50. a 69. rokiem życia i powinno być wykonywane minimum co 2 lata.

NZOZ Mammo-Med Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych zaprasza mieszkanki Dąbrowy Górniczej i okolic na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Mammobus, posiadający na pokładzie specjalistyczny sprzęt diagnostyczny, zaparkuje na małym parkingu centrum handlowego Pogoria, od strony Parku Śródmiejskiego / ul. Kościuszki. Przed przystąpieniem do badania pacjentki wypełnią ankiety, które pozwolą na pełniejszą ocenę wykonanych zdjęć. Diagnostyka obejmuje 4 projekcje (po dwie na każdą pierś). Konsultacje będą odbywać się w godz. 08:00 – 18:00.

Kompleksowy Program Profilaktyki Raka Piersi znacznie poprawił świadomość pacjentek, zarówno w kwestii samobadania i konsultacji z lekarzem w momencie zaobserwowania niepokojących objawów, jak również regularności badań mammograficznych w grupie podwyższonego ryzyka. Jeszcze kilka lat temu frekwencja pacjentek deklarujących chęć wykonania badania nie przekraczała 50%, obecnie na konsultacje stawia się ok. 80% pacjentek opowiada Elżbieta Rzepka-Kujawska, Mammo-Med.Podczas pierwszej tegorocznej akcji w CH Pogoria przebadanych zostało 36 osób. To znakomity wynik, choć szczerze liczymy na jego pobicie podczas sierpniowej edycji dodaje.

To nie ostatnia możliwość wykonania bezpłatnych badań mammograficznych w Dąbrowie Górniczej w tym roku! Mammobus pojawi się przed centrum handlowym Pogoria jeszcze 3 listopada. Przypomnienie o akcji pojawi się odpowiednio wcześniej w mediach społecznościowych galerii.


Komentarze