Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
3 °C
AAA

Proces "Psycho Fans": bandyci znów opóźnią proces? Dziś kolejne podejście!

Wiadomości
Na swoim koncie mają nawet 100 przestępstw: zabójstwo, usiłowanie zabójstwa, pobicia, rozboje, kradzieże i handel narkotykami. Sądzeni będą jak najgroźniejsi gangsterzy w specjalnie strzeżonej sali na terenie koszar policji w Katowicach. Mowa o 48 osobach oskarżonych w sprawie gangu skupionego wokół tzw. pseudokibiców Ruchu Chorzów określających się jako "Psycho Fans".

Przed katowickim sądem okręgowym powinien dziś rozpocząć się proces 48 osób, oskarżonych w sprawie gangu, skupionego wokół tzw. pseudokibiców Ruchu Chorzów, określających się jako "Psycho Fans". Na poprzednim posiedzeniu, pod koniec sierpnia, przez kilka godzin trwało załatwianie spraw proceduralnych. Dziś prokurator ma odczytać akt oskarżenia.

To jedna z największych spraw dotyczących przestępczości tzw. pseudokibiców w kraju. Prokuratura zarzuciła oskarżonym około 100 przestępstw, m.in. zabójstwo, usiłowanie zabójstwa, pobicia, rozboje, kradzieże i handel narkotykami. Sprawa odbywa się w specjalnie strzeżonej sali na terenie koszar policji w Katowicach, gdzie toczyły się inne procesy dotyczące przestępczości zorganizowanej.

Według prokuratury ujawnienie rozmiaru i szczegółów działalności gangu stało się możliwe m.in. dzięki zeznaniom świadka koronnego. Na współpracę z policją i prokuraturą zdecydowało się także kilku innych podejrzanych. Dzięki wyjaśnieniom, w których mieli ujawnić przestępstwa popełniane przez członków grupy, mogą liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary.

Akt oskarżenia objął pierwotnie 53 osoby. Teraz na wokandzie jest 48 nazwisk. Sprawy kilku z nich oskarżonych sąd wyłączył do odrębnych postępowań. W ramach dotychczasowego śledztwa dotyczącego działalności "Psycho Fans" zarzuty usłyszało około 100 osób. (PAP)

 

zdj. materiały policyjne


Komentarze