Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Pożar w Czeladzi! Mieszkańcy stracą dach nad głową? Na miejscu pracuje nadzór budowlany

Wiadomości
W nocy z piątku na sobotę wybuchł pożar budynku wielorodzinnego w Czeladzi. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek pożaru dachu dwukondygnacyjnego budynku wielorodzinnego w Czeladzi – wynika z informacji służb kryzysowych. Budynek został wyłączony z użytkowania; kilkanaście osób trafiło tymczasowo do miejscowej hali sportowej.

Jak wynika z sobotniego porannego raportu, działającego przy wojewodzie śląskim, Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, pożar dachu dwukondygnacyjnego budynku wielorodzinnego z poddaszem użytkowym o wymiarach 20 na 15 metrów zgłoszono po północy w soboty na niedzielę.

Pożarem objęty był dach budynku przy wiodącej od centrum Czeladzi w kierunku Sosnowca, ul. Nowopogońskiej. Państwowa Straż Pożarna ewakuowała z niego dwie osoby, zabrane do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego. 12 osób, z łącznie pięciu rodzin, zrobiło to przed przyjazdem strażaków.

Decyzją nadzoru budowlanego budynek został całkowicie wyłączony z użytkowania. Ewakuowane rodziny zostały tymczasowo ulokowane w hali sportowej w Czeladzi. Straż pożarna zakończyła czynności na miejscu po godz. 4. rano.(PAP)


Komentarze