Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Powstanie nowe Pszczyńskie Centrum Kultury

Wiadomości
fot UM Pszczyna
18 października burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał umowę wiążącą firmę Budimex do budowy Pszczyńskiego Centrum Kultury.

W nowym gmachu Pszczyńskiego Centrum Kultury powstanie sala widowiskowa i sala kinowa, a także pojawią się sale warsztatowe z wyjściem na zieleń, zaprojektowane z myślą o różnego rodzaju zajęciach, m.in.: tanecznych, wokalnych, malarskich i ceramicznych. Tereny zielone wokół zostaną tak zagospodarowane, by mogły służyć nie tylko w czasie wydarzeń kulturalnych, ale pełnić również funkcję małego parku dla osób spacerujących.

Po kanalizacji, która wiele lat temu była największą inwestycją, podpisaliśmy dzisiaj umowę na budowę centrum kultury. Obiekt jest bardzo oczekiwany zarówno przez mieszkańców, jak i organizacje pozarządowe, które działają w sferze kultury. Obecny dom kultury w zasadzie nie spełnia już żadnych norm - pod kątem organizacyjnym, bezpieczeństwa, a tym bardziej nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol, cytowany przez stronę Urzędu Miasta.

Nowoczesne centrum kultury z salą widowiskową mieszczącą 500 widzów, salą kinową, a także pomieszczeniami warsztatowymi zostanie wybudowane do końca czerwca 2024 - informuje Urząd.