Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Powstała internetowa mapa tras i środków narciarskich w naszym regionie

Skocz w Beskidy
Śląska Organizacja Turystyczna (ŚOT) opracowała mapę tras i ośrodków narciarskich w regionie w formie online, także wersji mobilnej. Dostarcza narciarzom informacji np. na temat warunków na stokach i umożliwia wyszukanie tras o odpowiednim stopniu trudności.

Jak poinformowali w piątek przedstawiciele ŚOT, mapy zostały opracowane we współpracy z ośrodkami i gminami narciarskimi w woj. śląskim. Dopiero teraz, przy okazji oficjalnego otwarcia stoków narciarskich, skorzystać z niej mogą turyści.

Mapa dostarcza nie tylko podstawowych informacji na temat ośrodków i tras narciarskich w danej miejscowości, ale także ich długości, rodzaju wyciągu dostępnego na miejscu czy warunków narciarskich. Zestawienie tras i ośrodków w formie online to pierwsze takie rozwiązanie na skalę nie tylko regionalną, ale i ogólnopolską - zaznaczyli przedstawiciele Organizacji.

Cieszymy się, e wreszcie ośrodki narciarskie doczekały się narciarzy, a warunki pogodowe sprzyjają narciarstwu. Opracowane przez nas mapy narciarskie mogą zatem być jeszcze wykorzystane w tym sezonie. Zestawienie na jednej mapie ośrodków i tras narciarskich ma ułatwić turystom zaplanowanie wyjazdu na zimowy wypoczynek

wskazała dyrektor Biura ŚOT Agnieszka Sikorska.

Jak przypomniała, w woj. śląskim na narciarzy czekają nie tylko znane w całej Polsce ośrodki narciarskie w Wiśle czy Szczyrku, ale także mniej popularne miejscowości, w których działają wyciągi - np. Brenna, Ustroń, Koniaków czy Zwardoń. Teraz informacje na temat bazy narciarskiej w regionie turyści znajdą w sieci pod jednym adresem - https://app.nmaps.pl/narty. (PAP)


Komentarze