Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Powrót obostrzeń w woj. śląskim? To niestety możliwe

Wiadomości
Czy rząd przywróci niektóre obostrzenia w woj. śląskim? To możliwe, bo niemal każdy kolejny dzień przynosi - według ministerstwa zdrowia - negatywne informacje.

Dzisiaj poinformowano o 1061 nowych zakażeniach koronawirusem w woj. śląskim. Nasz region wciąż znajduje się w czołówce, jeżeli chodzi o przyrost w skali całego kraju. Więcej przypadków odnotowywanych jest tylko w woj. mazowieckim. Na ten moment pacjenci chorzy na COVID-19 zajmują blisko 1831 łóżek w woj. śląskim oraz 175 respiratorów (dane na 8 marca 2021 roku). 

Aktualna tendencja wskazuje na ok. 9 tysięcy zakażeń oraz 100 zgonów w skali tygodniowej w województwie śląskim. Średnia z ostatnich 7 dni wskazuje na 225 zakażonych na 100 tysięcy mieszkańców regionu. Do tej pory w naszym regionie zakażonych zostało 201 251 tysięcy osób. To prawie 4,5 procenta całej populacji województwa.

W piątek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przywróceniu obostrzeń w woj. pomorskim od 13 marca. Rząd przedłużył też lockdown w woj. warmińsko-mazurskim. W tych regionach zamknięto lub zostaną zamknięte kina, galerie handlowe, hotele oraz muzea. Podobny scenariusz może czekać woj. śląskie. Wszystko zależy od najbliższych dni. Jeżeli aktualna tendencja utrzyma się na tym samym poziomie, który odnotowujemy teraz lub będzie wzrostowa, wówczas rząd zareaguje podobnie. 

Przypomnijmy, że nadchodzące święta wielkanocne będą znów inne. Najprawdopodobniej utrzymany zostanie limit pięciu osób uczestniczących podczas rodzinnych spotkań (limit nie dotyczy domowników). 


Komentarze