Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Potrącenie 15-latki w Zabrzu. Wbiegła na czerwonym świetle na przejście

Wiadomości
Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w środę po południu na ul. Wolności 530. Na przejściu dla pieszych potrącona została 15-letnia mieszkanka Zabrza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że piętnastolatka wbiegła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle zza stojącego autobusu.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 16.00, na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie przystanku autobusowego przy ulicy Wolności 530. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący samochodem marki dodge 51-latek, potrącił 15-latkę, która wtargnęła na przejście dla pieszych przy czerwonym świetle. Ponadto jak ustalili mundurowi, poszkodowana miała wbiec na przejście zza stojącego autobusu. Z urazem głowy, nogi oraz żeber trafiła do katowickiego szpitala. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyki.

Apelujemy o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych! Trudne warunki drogowe, słaba widoczność, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Będąc pieszymi, pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych, upewnijmy się, że kierujący pojazdem zatrzyma swój pojazd. Jako piesi i rowerzyści pamiętajmy o stosowaniu odblasków, które znacząco poprawiają możliwość zobaczenia nas na drodze przez kierujących pojazdami.

 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zabrzu


Komentarze