Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Dwie ofiary ze Śląska w wypadku na łódzkim odcinku A1! Nie żyje 19-latka oraz 23-latek [FOTO]

Wiadomości
Na autostradzie A1 w Łódzkiem zginęli wczoraj późnym wieczorem 19-letnia kobieta i 23-letni mężczyzna z woj. śląskiego, a trzy kolejne osoby zostały ranne. Policja poszukuje świadków, którzy mogliby dopomóc w odtworzeniu okoliczności tragicznego zdarzenia. Pojazd, w którym jechały ofiary wpadł w poślizg, po tym jak mijał auto z wyłączonymi światłami.

"W sobotę, około godziny 21.10, policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku na 288. km autostrady A1 w kierunku Gdańska. Z wstępnych ustaleń wynika, iż 21-letnia kierująca vw golfem, chcąc najprawdopodobniej uniknąć kolizji z innym autem, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na lewe pobocze drogi. Następnie vw golf uderzył w bariery energochłonne, po czym przemieścił się na prawą stronę, gdzie także uderzył w bariery i zatrzymał się" - zrelacjonowała w niedzielę rzeczniczka wojewódzkiej policji w Łodzi Joanna Kącka.

Mimo reanimacji, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarło dwoje pasażerów - 19-letnia kobieta i 23-letni mężczyzna. Kierującą wraz z dwojgiem pozostałych pasażerów w wieku 19 i 25 lat przewieziono do szpitala. 21-latka była trzeźwa. Policja nie podaje bliższych szczegółów. 

Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca i samego pojazdu. Golf został zabezpieczony do badań. Obecnie ustalają świadków i zabezpieczają monitoring autostradowy. Śledczy apelują też o pomoc wszystkich osób, które mogłyby dopomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia.

Czytaj także: Rybnik-Niedobczyce: kobieta wyrzuciła z okna 11-miesięczne dziecko! Ląduje LPR!

"Wszystkie osoby, które 23 maja około godziny 21.10 jechały autostradą A1 w rejonie, gdzie doszło do wypadku - tuż za skrzyżowaniem autostrad, w okolicy miejscowości Wola Błędowa - a mają kamery samochodowe lub widziały coś, co może mieć znaczenie dla odtworzenia okoliczności wypadku, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zgierzu pod numerem telefonu 47 842-52-00 lub 47 842-52-01" - przekazała Kącka. (PAP)

Foto: pixabay.com