Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
30 °C
AAA

Postrzelony w Częstochowie 27-latek przeszedł operację

Wiadomości
27-latek, który w piątek wieczorem, uciekając samochodem przed policją, próbował potrącić funkcjonariuszy i został przez nich postrzelony, przeszedł tego samego dnia operację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Poinformowała o tym w sobotę oficer prasowa częstochowskiej policji aspirant Sabina Chyra-Giereś. Przekazała, że kula utkwiła w mięśniach pleców mężczyzny, nie powodując groźniejszych obrażeń. Jeszcze w piątek wieczorem lekarze usunęli ją podczas operacji. Stan mężczyzny nie budzi niepokoju.

Czytaj także: policjanci strzelali do kierowcy w Częstochowie

Szczegóły piątkowego zajścia wyjaśnia prokuratura. Według wstępnych informacji patrol policji chciał wylegitymować mężczyznę siedzącego w zaparkowanym na uboczu samochodzie. Znany policji i wcześniej karany 27-latek zaczął uciekać, ale musiał zatrzymać swoją mazdę na przejeździe kolejowym, bo właśnie przejeżdżał pociąg. Policjanci podjęli tam próbę zatrzymania go, a wtedy 27-latek usiłował ich potrącić. Padły strzały ze służbowej broni, mimo to kierowca mazdy znowu uciekł.

Dwaj funkcjonariusze ruszyli w dalszy pościg i zatrzymali 27-latka kilka ulic dalej. Wtedy okazało się, że został ranny i trafił do szpitala. Tam pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu i środków odurzających. Wyniki będą znane za kilka dni. Zabezpieczono też mazdę, którą uciekał.

Interweniującym policjantom zapewniono pomoc psychologiczną. Standardowe w takich sytuacjach badanie przeprowadzone bezpośrednio po zdarzeniu potwierdziło, że byli trzeźwi. (PAP)

Foto: Policja Częstochowa


Komentarze