Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
15 °C
AAA

Posłanka PiS do poseł Rosy: Założę maseczkę, bo ze Śląska! [WIDEO]

Wybory2020
O tej skandalicznej sprawie informuje SuperExpress. - Założę maseczkę, bo ze Śląska - mówi posłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Płonka i ostentacyjnie zaczyna zakrywać twarz. - Widzę, że pani poseł prewencyjnie stosuje wobec mnie ostracyzm - odpowiedziała jej Monika Rosa, siedząca na przeciwko.

Do tej skandalicznej sytuacji doszło podczas komisji zdrowia w Sejmie, kiedy dyskutowano nad wnioskiem o odwołanie ministra Zdrowia - Łukasza Szumowskiego. W trakcie wystąpienia Moniki Rosy (Nowoczesna), posłanki ze Śląska inna z posłanek - Elżbieta Płonka z PiS ostentacyjnie zakryła twarz i powiedziała: "Założę maseczkę, bo ze Śląska".

Mimo wyłączonego mikrofonu słychać wypowiedź posłanki PiS. 

Przypomnijmy, że od kilku tygodni górnicy, ale także mieszkańcy Śląska zmagają się z hejtem, związanym z liczbą przypadków koronawirusa w woj. śląskim. 

W całej Polsce mamy sygnały o fali hejtu wobec osób zarażonych. Strach przed zachorowaniem jest tak duży, że przestajemy działać racjonalnie. Piętnowanie osób będących w domowej czy szpitalnej kwarantannie nie pomaga osobom chorym. Ci, którzy przechodzą leczenie w warunkach domowych z powodu takiego zachowania mogą być bardziej skłonni do złamania zasad kwarantanny chcąc uciec z miejsca, w którym ktoś ich szykanuje. To z kolei znacznie zwiększa ryzyko kolejnych zachorowań, których tak się obawiamy. 

O solidarność z osobami, które w ostatnich dniach i tygodniach doświadczyły przemocy, szykan albo dyskryminacji w związku z epidemią koronawirusa apeluje Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ.


Komentarze