Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Porachunki kibiców w tle wczorajszej strzelaniny w Mikołowie?

Wiadomości
Wczoraj w godzinach wieczornych policja ruszyła w pościg za 24-letnim kierowcą z Katowic w Audi, który nie zatrzymał się do kontroli. Wcześniej policjanci dowiedzieli się, że w okolicach ulic Musioła i Podleskiej grupują się osoby w kominiarkach. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że mogły być powiązane z grupami kibicowskimi. Kierowca Audi podczas jazdy miał mieć przy sobie kominiarkę.

Czy pseudokibice szykowali się do ustawki? Policja nie potwierdza tej informacji. Donosi jedynie, że dostali zgłoszenie o tym, że w okolicach ul. Musioła i Podleskiej w samochodach grupują się ludzie w kominarkach. Wśród nich był 24-latek, który uciekał przed policją. W aucie było jeszcze dwóch lub trzech jego kolegów wg. informacji policjantów - pasażerowie uciekli z miejsca zdarzenia. 

Mikołowska policja nie potwierdza, że ludzie w kominiarkach byli pseudokibicami. Być może chodzi o niedokończone sprawy pomiędzy grupami kibicowskimi? W tym samym rejonie w sobotę 21 grudnia doszło do potyczki kibiców Ruchu Chorzów, Górnika Zabrze i GKSu Katowice. To teren, na którym panują "Niebiescy".
Wtedy ustawkę kiboli udaremniła Policja, która przegoniła grupę ok. 100 osób.

[CZYTAJ TAKŻE: Przedświąteczna ustawka kiboli w Mikołowie]


Komentarze