Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Polski "Facebook" Albicla. Fake konta papieża, Lecha Kaczyńskiego i polityków prawicy

Wiadomości
W środę wystartowała platforma społecznościowa Albicla.com. Ma to być polska odpowiedź na cenzurę na Twitterze oraz Facebooku. Inicjatorem tego projektu jest Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej, wiceprezes TV Republika oraz ekspert TVP Info.

Sakiewicz prawie natychmiast pochwalił się sukcesem polskiego portalu społecznościowego. Zachwycił się m.in. szybkim przyrostem nowych użytkownik. Stwierdził na łamach portalu Niezalezna.pl:

W pierwszych godzinach funkcjonowania Albicli dziesiątki tysięcy ludzi stały się jej użytkownikami. To największy sukces tego typu portalu w Polsce.”

tomasz sakiewicz

Albicla do złudzenia przypomina Facebooka. Jak zauważyli internauci, projekt ten ma masę błędów programistycznych. Użytkownicy Reddita i innych społeczności internetowych bez problemu uzyskali dostęp do bazy danych czy też stworzyli konta bez haseł i e-mailów. Jednym z głównym problemów jest właśnie aktywacja konta. Osobiście otrzymałem linka aktywacyjnego dopiero za trzecim razem. 

Co ciekawe, niektórzy zauważyli, że regulamin portalu został skopiowany z... Facebooka, z którym twórcy Albicli chcą walczyć. Jeżeli uda nam się zarejestrować, to prawie natychmiast zauważymy, że z tego portalu korzystają: Jan Paweł Drugi czy też Lech Kaczyński. Z powodów słabych zabezpieczeń, masa ludzi stworzyła przeróżne fake konta celebrytów, polityków czy wspomnianej polskiego papieża. Na Albicla.com bez problemu możemy publikować wulgarne posty i wrzucać niecenzuralne zdjęcia. 

Jeżeli zamierzamy zarejestrować się w social mediowym tworze Sakiewicza, lepiej nie używać żadnych danych osobowych. Ich zabezpieczenia są wątpliwe. 

Naruszyliśmy potężne interesy, dokonaliśmy wyłomu w ścianie ideologicznego frontu spychającego konserwatywną myśl na margines. Tworzymy wolny świat razem. Będzie z dnia na dzień coraz lepiej. Dziękuję wszystkim użytkownikom za cierpliwość i zaangażowanie - komentuje Sakiewicz w Niezalezna.pl


Komentarze