AAA

Polscy siatkarze powalczą w Katowicach o mistrzostwo Europy!

Wiadomości
screen Polsat Sport
Udało się! Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn pokonała Rosjan i awansowała do półfinału Mistrzostw Europy. To oznacza tylko jedno: biało-czerwoni wracają do świątyni siatkówki, czyli do katowickiego Spodka.

Polscy siatkarze bez problemów przeszli przez fazę grupową Mistrzostw Europy 2021. W Krakowie wygrali wszystkie z pięciu meczów. Najwięcej emocji było w spotkaniu z obrońcami tytułu Serbami. Polacy wygrali ten mecz 3:2. Po jednym secie stracili z Portugalią oraz Grecją. Z Ukrainą i Belgią wygrali 3:0.

W 1/8 finału drużyna pod wodzą Vitala Heynena zmierzyła się z Finlandią. Rywal ze Skandynawii nie stanowił dla nas zagrożenia - Polska wygrała pewnie 3:0. We wtorek w ćwierćfinale turnieju reprezentacja naszego kraju zagrała w Gdańsku z arcywrogiem Rosją. Wszyscy liczyli na zacięte i pełne emocji spotkanie. Niestety.... Rosjanie zawiedli! Polacy rozbili w pierwszy secie rywali do 14. Dopiero w drugim secie Rosja zaczęła grać w miarę dobre. Dwukrotnie odrobiła stratę i pod koniec seta wyrównała. Polscy siatkarze zachowali jednak spokój i po świetnej końcówce wygrali do 24. Trzeci set był tylko formalnością, Mistrzostwie Świata wygrali 25:19, a w całym meczu 3:0.

Świetnie spisali się znów Bartosz Kurek oraz Wilfredo Leon. Kilka ciekawych ataków zaliczył kapitan reprezentacji Michał Kubiak. Piotr Nowakowski oraz Kuba Kochanowski zdominowali grę na siatce.

Polska awansowała do półfinału, czyli przyjedzie do... Katowic! W Spodku zostaną rozegrane mecze półfinałowe oraz wielki finał Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni o awans do meczu o złoto zagrają 18 września, godz. 20:30.