Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
8 °C
AAA

"Policyjny pościg" policjantów z Częstochowy

Wiadomości
Policjanci z Częstochowy stworzyli grę planszową pod tytułem "Policyjny pościg". Wspólna zabawa ma rozwijać u dzieci wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz kształtować właściwe zachowania w sytuacjach zagrożeń.

Policjanci z wydziału prewencji nie tylko każdego dnia pomagają służbom sanitarnym w walce z pandemią koronawirusa, ale także cały czas starają się wspierać najmłodszych. Zdając sobie sprawę, że tak długi okres przebywania w domu jest dla nich bardzo trudny, stróże prawa wpadli na pomysł stworzenia gry planszowej dedykowanej najmłodszym, dzięki której będą oni mogli spędzić miło czas w rodzinnym gronie i poszerzyć wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Można ją pobrać z naszej strony internetowej, wydrukować i grać z najbliższymi. Jej zasady załączone są w regulaminie. - czytamy na sronie komendy.

Dodatkowo gra udostępniona jest w dwóch wersjach: kolorowej i czarno białej, co umożliwia przyszłym graczom pokolorowanie jej na swój własny sposób. Do gry załączono również specjalnie przygotowaną kostkę oraz pionki, które również po wydrukowaniu można wykorzystać.

Jedną z najważniejszych zasad gry jest to, że można tworzyć w niej własne pytania i zadania, co sprawia, że przez cały czas będzie ona interesująca.

Najważniejszą ideą stworzenia gry, była chęć zainspirowania najmłodszych i ich rodziców do wspólnego spędzenia czasu i rozwijania przy tym wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale także bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożenia.

Grę można pobrać pod linkiem : http://slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/284111,Policjanci-z-Czestochowy-stworzyli-dla-dzieci-gre-planszowa.html

Źródło: slaska.policja.gov.pl


Komentarze