Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Policyjne kontrole mieszkań w czasie świąt? Jak najbardziej!

Wiadomości
Jeżeli będą ku temu podstawy, albo otrzymamy zgłoszenie, że w danym mieszkaniu odbywa się zgromadzenie, to jak najbardziej będziemy takie sygnały sprawdzać - powiedział Robert Opas z biura prasowego Komendy Głównej Policji pytany o to, czy policjanci będą kontrolować mieszkania w czasie zbliżających się świąt.

Apele o pozostanie w domach płyną do nas ze wszystkich stron. O zachowanie zgodne z przepisami oraz wytycznymi apeluje też policja  zaznaczając, że spotkania w gronie rodzinnym, gdzie członkowie na co dzień ze sobą nie mieszkają, nie są teraz dobrym pomysłem. Policjanci mogą także zapukać do naszych domów i mieszkań, jeżeli otrzymają takie zgłoszenie od sąsiadów bądź też sami natkną się na zgromadzenie podczas standardowego patrolu.

- W takich przypadkach takie osoby raczej nie będą karane mandatami, tylko od razu będzie o fakcie informowana inspekcja sanitarna, która może nałożyć karę administracyjną od 5 do 30 tysięcy złotych - poinformował Robert Opasz Komendy Głównej Policji w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

W trakcie Świąt Wielkanocnych służbę będzie pełniło około 25 tys. funkcjonariuszy wspieranych przez żołnierzy oraz strażników miejskich, którzy będą sprawdzać, czy stosujemy się do ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią w Polsce.

Źródło: PAP/radiokolor.pl