Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
15 °C
AAA

Policjanci zatrzymali złodziei katalizatorów samochodowych

Wiadomości
Policjanci z Kuźni Raciborskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się szeregu kradzieży katalizatorów z samochodów na terenie tej miejscowości oraz w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Złodzieje uaktywnili się w wakacje ubiegłego roku.

Spowodowali straty na kwotę przekraczającą 30 tys. zł.

Policjanci z Kuźni Raciborskiej na początku lutego zostali poinformowani przez jedną z mieszkanek powiatu raciborskiego o kradzieży katalizatora z jej samochodu. Do przestępstwa doszło na parkingu samochodowym przy ulicy Nowy Świat w Kuźni Raciborskiej.

Czytaj także: wciąż trwają poszukiwania Wiesława Opoka z Jastrzębia-Zdroju

Policjanci po przyjętym zgłoszeniu o przestępstwie zajęli się poszukiwaniem sprawcy tego czynu. W trakcie działań śledczy ustalili, że poszkodowanych przestępczym procederem jest kilka osób i to nie tylko w powiecie raciborskim, ale również w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

13 lutego kuźniańscy policjanci zatrzymali na terenie Kędzierzyna-Koźla dwóch braci w wieku 39 i 44 lat, związanych z kradzieżami katalizatorów samochodowych. Podczas zatrzymania młodszego z nich okazało się, że kierował on samochodem, mając prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyźni usłyszeli 16 zarzutów kradzieży, za które grozi im nawet 5 lat więzienia. Sprawa może mieć charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zarzuty dla podejrzanych.

Źródło: Policja Racibórz


Komentarze