Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-4 °C
AAA

Policjanci na najwyższym narciarskim podium [FOTO]

Skocz w Beskidy
W Zagrzebiu na stoku narciarskim Sljeme w trakcie Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim odbyły się VIII Międzynarodowe Zawody Narciarskie MSW Republiki Chorwackiej. W rywalizacji udział wzięły drużyny z ośmiu europejskich policji. Nasza drużyna stanęła na najwyższym podium w klasyfikacji drużynowej, zajmując I miejsce. Jak się trenuje m.in. na beskidzkich szlakach, to można być spokojnym o formę.

W skład pięcioosobowej mistrzowskiej drużyny weszło aż dwóch bielskich funkcjonariuszy. Polscy policjanci wzięli udział w zawodach na zaproszenie dyrektora policji w Chorwacji.

W skład drużyny weszli; nadkom. Marzena Brandys-Skrobot z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i sierż. sztab. Radosław Dendys z Posterunku Policji w Kozach. W sportowych zmaganiach na stoku brał również udział sierż. Mateusz Kośniewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz dwóch policjantów z województwa małopolskiego: st. sierż. Małgorzata Miszczak i st. sierż. Damian Marek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Czytaj także: policjanci udaremnili ustawkę kiboli

Polscy policjanci w klasyfikacji drużynowej nie dali swoim kolegom z innych państw żadnych szans i stanęli na najwyższym stopniu podium. Daleko w tyle zostawili za sobą kilkudziesięciu policjantów z dziewięciu drużyn, reprezentujących osiem krajów europejskich tj.: Austrii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Kosowa, Macedonii Północnej, Słowenii i Węgier. Policjanci pokazali, że silna i zgrana drużyna potrafi poradzić sobie nie tylko w walce z przestępczością, ale także w rywalizacji sportowej na najwyższym światowym poziomie.

Naszym mistrzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych, służbowych, a także powodzenia w życiu osobistym.

Foto: Policja Śląska


Komentarze