Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
27 °C
AAA

Policjanci uratowali mężczyznę z pożaru

Wiadomości
Bielscy policjanci na balkonie mieszkania, z którego wydobywał się gęsty dym, zobaczyli wołającego o ratunek mężczyznę, od razu ruszyli z pomocą. W asyście strażaków pomogli mu wydostać się z mieszkania

W środę rano dyżurny Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej odebrał zgłoszenie o pożarze kamienicy przy bielskiej ulicy Sikornik. - Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy jako pierwsi zjawili się na miejscu pożaru. Od razu zaczęli sprawdzać budynek, z którego wydobywały się kłęby dymu, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Na balkonie jednego z mieszkań zauważyli mężczyznę wołającego o ratunek. Mundurowi od razu ruszyli z pomocą. Ponieważ zadymienie klatki schodowej nie pozwalało na bezpieczne wejście do budynku, policjanci wykorzystali daszek zejścia do piwnicy - informuje bielska policja.

Funkcjonariusze pomogli mężczyźnie wydostać się przez balkon z mieszkania. W tym samym czasie na miejsce dojechali strażacy, którzy pomogli krztuszącemu się dymem poszkodowanemu zejść na dół. - Podczas akcji gaśniczej Straż Pożarna ewakuowała w sumie 5 osób. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Po ugaszeniu pożaru policjanci i technicy kryminalistyki wykonali oględziny kryminalistyczne. Dokładne przyczyny i okoliczności ustalą teraz śledczy z drugiego komisariatu - dodaje policja.


Komentarze