Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Policjanci przejęli nielegalny tytoń i papierosy

Jaworzniccy policjanci przechwycili ponad 120 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Właścicielka kontrabandy wpadła podczas kontroli drogowej.

W poniedziałek około godz. 17.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej 53-letnią kierującą fiatem, mieszkankę Mysłowic, która popełniła wykroczenie drogowe. Z uwagi na intensywny zapach tytoniu, który wydobywał się z samochodu, stróże prawa postanowili dokładniej przyjrzeć się sprawdzanemu pojazdowi.

Czytaj także: Częstochowa: Ojciec i syn zatrzymani z narkotykami

Jak się okazało, przeczucie ich nie myliło, gdyż w bagażniku fiata znaleźli 8 worków jutowych, w których było ponad 120 kg "lewej" krajanki tytoniowej.W trakcie wykonywania dalszych czynności policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą jaworznickiej komendy znaleźli w mieszkaniu kobiety ponad 14 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Cała kontrabanda została skonfiskowana, a kobieta usłyszała zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za tego typu czyn grozi wysoka grzywna. Śledczy wstępnie ustalili, że kobieta naraziła Skarb Państwa na straty w łącznej kwocie ponad 140 tysięcy złotych.

FOTO: KMP Jaworzno


Komentarze