Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-4 °C
AAA

Policja będzie pilnować Wielkiej Krokwi podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem!

Zakopane będzie kolejnym przystankiem w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Najlepsi na świecie zawodnicy już w najbliższy weekend powalczą na Wielkiej Krokwi. Tradycyjnie w Polsce rozegrany zostanie zarówno konkurs drużynowy, jak i indywidualny. Niestety w tym roku z powodu pandemii oba konkursy zostaną rozegrane bez udziału kibiców.

Organizatorzy obawiają się najazdu ogromnej ilość kibiców, którzy jak co roku będą chcieli wesprzeć polskich skoczków, jednak tym razem spoza terenu skoczni.

Policja będzie pilnowała porządku, a burmistrz Zakopanego wprowadził zmianę organizacji ruchu w okolicach obiektu. Będzie można ustawić na wszelki wypadek płoty, żeby w sposób bezpieczny umożliwić przejazd drużynom na obiekt

mówi dla sport.pl Wojciech Gumny, wiceprezes PZN.

Burmistrz Miasta Zakopane informuje, że od dnia 15.01.2021 r. od godziny 8:00 do dnia 17.01.2021 r. do godziny 21:00 zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na czas zawodów Pucharu Świata FIS w skokach narciarskich.

Apelujemy do miłośników skoków narciarskich, by w najbliższy weekend kibicowali biało-czerwonym w domach, przed telewizorami. Przypominamy, że Wielka Krokiew będzie zamknięta dla kibiców. Prosimy, by dostosować się do panujących obostrzeń i nie gromadzić się wokół skoczni. Także Policja zapowiada wzmożone kontrole dystansu społecznego i przestrzegania przepisów sanitarnych - czytamy w apelu Burmistrza Miasta Zakopane.

Na starcie zawodów zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski.

Trener Michał Doleżal powołał na konkursy w Zakopanem: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego, Pawła Wąska i Klemensa Murańkę. Szkoleniowiec naszej reprezentacji zdecydował, że kwotę krajową, czyli dodatkowych sześciu zawodników, Polska wystawi w kolejnych zawodach Pucharu Świata w naszym kraju (12-14.02.2021), a w najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi powalczy tylko siedmiu biało-czerwonych. W ten weekend w austriackim Innsbrucku odbędą się konkursy Pucharu Kontynentalnego, w których nasi reprezentanci powalczą o powiększenie kwoty startowej w Pucharze Świata na kolejny period, natomiast w kolejnym terminie Pucharu Świata w Polsce nie ma zaplanowanych żadnych zawodów COC.

Program zawodów:

15.01.2021, piątek

  • 15:45 - oficjalny trening
  • 18:00 - kwalifikacje

16.01.2021, sobota

  • 15:00 - seria próbna
  • 16:15 - pierwsza seria konkursu drużynowego

17.01.2021, niedziela

  • 15:00 - seria próbna
  • 16:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Komentarze