Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
19 °C
AAA

Po rocznej przerwie do Bytomia powraca plenerowa wigilia

fot. arch. Bytom/facebook
Po rocznej przerwie do Bytomia powraca plenerowa wigilia, która wpisała się już do kalendarza świątecznych imprez w mieście. Bytomskie kolędowanie ze świątecznym barszczem przy ul. Dworcowej odbędzie się w środę, 22 grudnia o 14.00.

To wyjątkowy czas, gdy bytomski deptak wypełnia się dźwiękami kolęd, zapachem wigilijnych potraw i świątecznymi ozdobami. Zachęcam do udziału w  miejskiej wigilii z zachowaniem obowiązujących nas wszystkich środków ostrożności

- mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Jak co roku w przygotowanie miejskiej wigilii zaangażował się personel działającego przy ul. Dworcowej Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, a także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz uczniowie bytomskiego "gastronomika”, którzy rozpoczęli już pieczenie i dekorowanie pierników. Mają ręce pełne roboty, bo na miejską wigilię upieką ich około 3 tysięcy.

Na wszystkich, którzy przybędą na Bytomskie Kolędowanie czekać będzie barszcz z uszkami. Nie powinno ich dla nikogo zabraknąć, bo w przygotowaniu jest aż 4 tysiące porcji.

O artystyczną stronę przedsięwzięcia zadbają m.in. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 i 2. Swój wkład w oprawę wigilii w Bytomiu, będą mieli też harcerze, którzy zaproszą wszystkich do wspólnego kolędowania, ale też przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

Źródło: UM Bytom


Komentarze