Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

"Plaża Open" w Cieszynie - niesamowite sportowe emocje!

Wiadomości
W trzeci weekend lipca Cieszyn będzie tętnił plażowym życiem. To dlatego, że po raz siódmy zawitają do niego rozgrywki Plaży Open. Oznacz to jedno, w centrum Cieszyna siatkówki plażowej na najwyższym poziomie, emocji sportowych oraz dobrej zabawy nie zabraknie. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla kibiców, którzy wybiorą się na to wydarzenie.

Cieszyńska Plaża Open w tym roku rozegrana zostanie w trzech lokalizacjach. Rynek w Cieszynie – to będzie główne miejsce wydarzenia i tu znajdować się będzie pierwsze w z boisk. Dwa kolejne zlokalizowane będą na kąpielisku miejskim, natomiast czwarte stworzone zostanie w kompleksie boisk „Sport Park”.

Obecnie trwają rejestracje do zawodów i zakończą się one w poniedziałek późnym wieczorem. Pełną listę uczestników turnieju kobiet, jak i turnieju mężczyzn, poznamy we wtorek. W piątek 16 lipca rozegrane zostaną eliminacje, natomiast dzień później wystartuje turniej główny Plaży Open w Cieszynie. Polskie i zagraniczne duety powalczą o pulę 26 000 zł (13 000 zł – turniej kobiet, 13 000 zł – turniej mężczyzn).

Wiele atrakcji czeka na osoby, które wybiorą się dopingować najlepsze polskie pary. W piątek wszystkich czeka nie lada gratka. Do Cieszyna zawita Jastrzębski Węgiel, obecny mistrz Polski. O 18:00 rozegrany zostanie mecz pokazowy Jastrzębski Węgiel vs Przedstawiciele Cieszyna. Jastrzębianie zabiorą ze sobą do Cieszyna puchar za mistrzostwo Polski oraz złoty medal, które będzie można podziwiać w trakcie turnieju.

W sobotę o godzinie 11:00 odbędą się warsztaty siatkarskie dla dzieci. Te poprowadzi olimpijka z Rio de Janeiro, multimedalistka mistrzostw Polski, a obecnie także dyrektor sportowa Plaży Open 2021 – Monika Brzostek. Natomiast wieczorem organizatorzy Plaży Open mają propozycję dla starszych kibiców. Na Wzgórzu Zamkowym o godzinie 20:00 odbędzie się Beach After Party. Z kolei o 21:30 wystartuje kino plenerowe. Przez cały czas trwania turnieju odbywać się będzie wiele zabaw i konkursów z nagrodami.

Przedsmakiem zmagań seniorskich będzie Młoda Plaża Open, która rozpocznie się już w najbliższy weekend. W sobotę, 10 lipca na Kąpielisku Miejskim swoje spotkania rozegrają kategorie wiekowe: do lat 15 i do lat 19. Finały kategorii U-19 odbędą się 17 lipca na cieszyńskim rynku w trakcie Plaży Open.

źródło: UM Cieszyn


Komentarze