Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
15 °C
AAA

PKP PLK: sieć kolejowa przejezdna. Poza Wisłą

Wiadomości
Sieć kolejowa jest przejezdna i stale monitorowana; jedynie na 5-kilometrowym odcinku pomiędzy stacją Wisła Głębce a stacją Wisła Uzdrowisko (woj. śląskie) uruchomiono komunikację zastępczą - poinformował rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Sieć kolejowa jest przejezdna, jedynie 5 km odcinek Wisła Głębce - Wisła Uzdrowisko obsługiwany jest zastępczą komunikacją autobusową. Odcinek zamknięto, gdyż na stacji Wisła Uzdrowisko woda, która znalazła się na poziomie rozjazdów, uniemożliwiła bezpieczne prowadzenie ruchu kolejowego.

Zespoły techniczne Polskich Linii Kolejowych na bieżąco monitorują szlaki kolejowe, a ostatniej nocy przeprowadzono jazdy patrolowe na szlakach długości ponad 700 km.”

powiedział Siemieniec

Przez południe Polski przechodzą obfite opady deszczu, które lokalnie powodują podtopienia. Jak podał w czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wprowadzono ostrzeżenia hydrologiczne: trzeciego stopnia na Śląsku - zlewnie Małej Wisły, Przemszy, Brynicy, Soły; w Małopolsce – Wisła i zlewnie Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy; na Podkarpaciu - zlewnie Wisłoki, Sanu i Wisłoka; w Świętokrzyskiem – Wisła. Drugi stopień zagrożenia obowiązuje na Odrze w woj. opolskim. (PAP)


Komentarze