Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

Piłkarska legenda Carles Puyol przyjedzie do Gliwic!

#Regionalna piłka
screen Canal Plus
Legenda prosto z Katalonii! Carles Puyol zawita do Gliwic! To fantastyczna wiadomość dla fanów futbolu.

Carley Puyol to legenda piłki nożnej i jeden z najlepszych obrońców w historii. Przez całą swoją karierę był związany z FC Barceloną. W reprezentacji Hiszpanii rozegrał 100 spotkań. Mistrz świata i Europy, wielokrotny mistrz Hiszpanii i zdobywca Pucharu Mistrzów. Katalończyk przyjedzie w grudniu do Gliwic. 

Puyol będzie jedną z IV edycji mistrzostw świata w teqballu, które w dniach 8-11 grudnia 2021 zostaną rozegrane w Arenie Gliwice. Ta niezwykła dyscyplina sportu to połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego. Z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów, a polską stolicą teqballu są właśnie Gliwice, gdzie w październiku zorganizowano czwarte mistrzostwa Polski.

Jesteśmy aktywni w teqballu od 2017 roku i jako jedni z pierwszych w Europie i na świecie zaczęliśmy rozwijać ten sport – powiedział Michał Listkiewicz, cytowany przez Śląski Związek Piłki Nożnej. - Pierwsze turnieje rozgrywaliśmy w niewielkiej hali szkolnej w podwarszawskiej Podkowie Leśnej, którą śmiało można nazwać kolebką polskiego teqballu i skąd wywodzi się wielu utytułowanych graczy. Dzisiaj, mamy zaszczyt być organizatorem mistrzostw świata w niesamowitej i ogromnej Arenie Gliwice. To najlepiej pokazuje tempo rozwoju i siłę teqballu.

W mistrzostwach weźmie udział blisko 150 zawodniczek i zawodników z ponad 30 krajów. Zawody rozegrane zostaną w pięciu formułach: singlu i deblu mężczyzn oraz kobiet, a także w deblu mieszanym. Za głównych faworytów do zgarnięcia największej ilości złotych krążków uchodzą Węgrzy, Serbowie i Rumuni. Czołówkę uzupełnia Polska, Francja, Brazylia i Stany Zjednoczone.

W drużynie biało-czerwonych największych szans na medal można upatrywać w kategorii singlowej i Adrianie Duszaku, który w latach ubiegłych dwukrotnie stawał na podium mistrzostw świata. W 2018 roku wywalczył brąz, z kolei rok później sięgnął po srebro. Duże nadzieje wiąże się też z męskim deblem w składzie Duszak – Bartłomiej Frańczuk. Reprezentujący Warszawski TEQ Club zawodnicy grają ze sobą od dłuższego czasu i są zdecydowanie najlepsi na krajowym podwórku. Nie raz udowodnili, że potrafią rywalizować jak równy z równym z najlepszymi drużynami na świecie.  

Mocny duet w deblu mieszanym stanowić będzie para Ewa Kamińska – Patryk Kamiński, którzy z dużą przewagą wygrali ubiegłoroczne eliminacje na teqballowy mundial. Polska singlistka Paulina Łężak także nie powinna mieć problemów z zakwalifikowaniem się do fazy pucharowej, gdzie o wejściu do strefy medalowej może zadecydować jeden mecz. W deblu kobiet wystąpią Agnieszka Rybicka i Aleksandra Orzechowska z klubu Podkowa Teqball Club, zwyciężczynie mistrzostw Polski. W tej kategorii można spodziewać się wyrównanego poziomu i stosunkowo małej liczby drużyn, dlatego finał jest sprawą otwartą.

własne/ ŚZPN


Komentarze