Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Pijany uciekał przed policyjnym radiowozem i staranował inne auta [FOTO]

Katowiccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie pijanego kierowcy, który uciekał przed policyjnym radiowozem i doprowadził do kilku zdarzeń drogowych. W jednym z nich ranny został również policjant.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło wczoraj na ulicy Barcelońskiej w Katowicach. Policjanci z katowickiej drogówki otrzymali informację, że z jednego ze sklepów wyszło dwóch pijanych mężczyzn, którzy weszli do auta i odjechali. Mundurowi bardzo szybko zlokalizowali jadący samochód.

Policjanci nadając sygnały dźwiękowe i świetlne nakazali kierującemu alfa romeo zatrzymanie się do kontroli. Mężczyzna zignorował policjantów i podjął ucieczkę. Uciekając doprowadził do kilku zdarzeń drogowych, uszkadzając przy tym skodę i opla, a także ogrodzenie jednej z posesji. Nieodpowiedzialny kierowca doprowadził również do zderzenia z policyjnym radiowozem, gdzie jeden z policjantów odniósł obrażenia i został przewieziony do szpitala na badania. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

35-letni kierujący został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie trzeźwości wskazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jego krew została zabezpieczona do dalszych badań laboratoryjnych. 33-letni pasażer ze względu na stan upojenia alkoholowego został opiekuńczo umieszczony w izbie wytrzeźwień. Badanie trzeźwości wskazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu z kierującym zostaną wykonane czynności procesowe.

 

Źródło: Policja Śląska


Komentarze