Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Pięć osób oskarżony o sutenerstwo i inne przestępstwa

Wiadomości
Do Sądu Rejonowego Katowice – Wschód w Katowicach trafił akt oskarżenia przygotowany przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach, który dotyczy pięciu osób. Podejrzani są m.in. o czerpanie korzyści z uprawiania prostytucji innych osób. Oskarżeni odpowiedzą także za inne przestępstwa, w tym: podrabianie dokumentu, groźby karalne, stosowanie gróźb bezprawnych w celu zmuszenia do określonego zachowania, posiadanie treści pornograficznych z udziałem małoletnich.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Katowicach, w akcie oskarżenia uwzględniono czyny z okresu od 2005 do 2016 roku, na terenie wielu miast w Polsce. -  Jak wynika z przeprowadzonych w śledztwie dowodów oskarżeni zajmowali się sporządzaniem anonsów w intrenecie, werbowaniem osób do pracy, odbieraniem telefonów od klientów i umawianiem spotkań, aż wreszcie przygotowaniem lokali w których spotkania odbywały się i udostępnieniem mieszkań. Dowody zgromadzone w śledztwie wskazują,  że wszyscy oskarżeni, poza jedną osobą, czerpali z uprawiania przez inne osoby prostytucji korzyści majątkowe - informuje katowicka prokuratura.

Śledztwo wykazało, że trzech podejrzanych z sutenerstwa uczyniło dla siebie stałe źródło dochodów, które czasami było jedynym zarobkiem. Łączna kwota korzyści majątkowej osiągnięta przez oskarżonych, wynikająca z zarzutów aktu oskarżenia, stanowi kwotę nie mniejszą niż 420.000 złotych.

Cała piątka przyznała się do winy. Obecnie wobec wszystkich osób stosowane są wolnościowe środki zapobiegawcze. Dwie osoby oskarżone były karane za przestępstwo związane z czerpaniem korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Czyny zarzucone podejrzanym są zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat. 


Komentarze