Piast Gliwice zaczyna 2020 rok od wygranej! [GALERIA]

Mid 20209136

Redakcja

9 lutego, 2020

Piast Gliwice rozpoczął rundę wiosenną w PKO Ekstraklasie od wygranej! Pokonał na własnym boisku Zagłębie Lubin 2:0.

Piast Gliwice rundę jesienną zakończył na 6. miejscu z stratą 7 punktów do lidera. W 21. kolejce zagrał u siebie z Zagłębiem Lubin. W poprzedniej rundzie Mistrz Polski pokonał Miedziowych aż 3:0.

Gliwiczanie zaczęli od wysokiego C. W 16. minucie Oko sfaulował w swoim polu karnym Tuszyńskiego - tak wynikało z oceny sędziego Szymona Marciniaka i jego pomocników z autobusu VAR. Do rzutu karnego podszedł Jorge Felix, który mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza rywali, chociaż Forenc był bliski obrony. Była to już 8 bramka Felixa w 8 ostatnich meczach Piasta na własnym boisku.

W 36. minucie Hateley mógł podwyższyć prowadzenie, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego poszybowała nieznacznie nad poprzeczką. Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej połowy Plach świetnie wybronił mocny strzał Starzyńskiego.

Okazało się, że karny w wykonaniu Felixa nie był jedynym golem tego meczu. W 78. minucie na 2:0 strzelił powracający po kontuzji Czerwiński. Po jego strzale piłka odbiła się od słupka i trafiła do siatki.Tym samym Piast zwyciężył i ma na koncie 34 punkty. Zagłębie zaś pozostanie na 10. pozycji z 28 oczkami na koncie.