Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-2 °C
AAA

Pacjentka z koronawirusem z Blachowni zbyt chora by trafić do Częstochowy

Wybory2020
Jak informuje gminablachownia.pl potwierdziły się informacje na temat starszej kobiety z powiatu lublinieckiego, która od dwóch dni przebywa w szpitalu w Blachowni. Stan zarażonej koronawirusem jest tak poważny, że nie zdecydowano się na jej transport na częstochowską Parkitkę.

Stan kobiety jest ciężki - przebywa w izolatce szpitala w Blachowni.

"W ciężkim stanie w szpitalu przebywa starsza kobieta z powiatu lublinieckiego, która zakaziła się od osoby z Niemiec.Zakażenie groźnym wirusem pogorszyło także gwałtownie stan zdrowia mieszkańca powiatu cieszyńskiego - starszy mężczyzna był leczony na inne choroby; służby sanitarne ustalają źródło jego zakażenia" - poinformowała PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Do szpitala zakaźnego w Tychach w ciężkim stanie został przewieziony mężczyzna w sile wieku, który dotąd - po powrocie z Włoch - przebywał w kwarantannie domowej, pod nadzorem sanepidu w Rybniku. Po tygodniu pojawiły się u niego silne objawy zakażenia koronawirusem.

Ponadto w szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest starszy, niepełnosprawny mężczyzna z powiatu lublinieckiego. Z kolei w cieszyńskim szpitalu leczony jest mężczyzna w sile wieku, który - jak ustalili inspektorzy sanitarni - zakaził się od osoby chorej że swojego otoczenia. Stan pacjenta jest dobry.

Wcześniej, w poniedziałek wieczorem, służby kryzysowe z woj. śląskiego informowały o trzech nowych przypadkach zakażenia. Wśród chorych, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, jest m.in. kilkunastoletnie dziecko z powiatu lublinieckiego, które miało kontakt z osobą zakażoną z najbliższego otoczenia. Jest w dobrym stanie.

Foto: PAP


Komentarze