Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Oszukał starszą kobietę wyłudzając pieniądze. Rozpoznajesz go?

Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą sprawę wyłudzenia gotówki metodą na fałszywego policjanta. Do zdarzenia doszło 8 września 2020 r. przy ul. Korfantego.

Do starszej kobiety zadzwonił nieznany jej mężczyzna podający się za policjanta, który poinformował, że prowadzona jest policyjna akcja mająca na celu zatrzymanie kasjerki banku współpracującej z przestępcami.

Rozmówca oświadczył, iż pieniądze pokrzywdzonej są zdeponowane w banku i jej zadaniem jest wypłacenie wszystkich pieniędzy z konta bankowego i przekazanie ich funkcjonariuszom policji. Seniorka pojechała do banku i wypłaciła oszczędności, a gotówkę przekazała w reklamówce oszustowi. Wizerunek podejrzewanego mężczyzny zarejestrował monitoring.

Świadkowie zdarzenia, osoby rozpoznające mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 47 85 125 86, 47 85 129 61, 47 85 125 55 lub pod adresem poczty elektronicznej e-mail: ppm@katowice.ka.policja.gov.pl

Źródło: Policja Śląska


Komentarze