Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
18 °C
AAA

Ostrzeżenie dla 26 powiatów z woj. śląskiego. Możliwe intensywne opady deszczu

Wiadomości
Zdjęcie: KMP w Dąbrowie Górniczej
Meteorolodzy ostrzegają przed spodziewanymi w poniedziałek intensywnymi opadami deszczu w woj. śląskim - wynika z ostrzeżenia, opublikowanego w niedzielę wieczorem przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Ostrzeżenie dotyczy 26 powiatów w południowej i centralnej części regionu.

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana całkowita wysokość opadu od 30 mm do 50 mm

- czytamy w ostrzeżeniu pierwszego stopnia, wydanym przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie.

Według komunikatu, opady spodziewane są od godz. 7 rano w poniedziałek do godz. 9 rano we wtorek, a prawdopodobieństwo wystąpienia w tym okresie deszczu szacowane jest na 80 proc.

Prognozy wskazują, że padać ma m.in. w Bielsku Białej, Bytomiu, Chorzowie, Gliwicach, Jastrzębiu-Zdroju, Katowicach, Mysłowicach, Piekarach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach, Tychach, Zabrzu i Żorach, a także w powiatach: bielskim, bieruńsko-lędzińskim, cieszyńskim, gliwickim, mikołowskim, pszczyńskim, raciborskim, rybnickim, tarnogórskim, wodzisławskim i żywieckim.

W miniony czwartek nad woj. śląskim przeszły nawałnice, które wyrządziły największe szkody w powiatach wodzisławskim, raciborskim i rybnickim, gdzie podtopionych zostało wiele ulic, posesji i budynków. Choć nie ma już rozlewisk, nadal usuwane są tam zniszczenia w lokalnej infrastrukturze.

Źródło: PAP


Komentarze