Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Orlen przekaże 5 tys. maseczek Agencji Rezerw Materiałowych

Wiadomości
PKN ORLEN
PKN Orlen kupił 5 tys. maseczek ochronnych, które przekaże Agencji Rezerw Materiałowych - poinformowała w sobotę spółka. Dodała, że trafią one głównie do placówek ochrony zdrowia.

"Sfinansowaliśmy zakup maseczek ochronnych dla personelu medycznego, przekazujemy również Agencji Rezerw Materiałowych kolejne partie płynu do dezynfekcji rąk" - wskazał, cytowany w komunikacie, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Spółka podała, że chodzi o 5 tys. maseczek, które mają certyfikat Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego. "Podobnie jak w przypadku płynu do dezynfekcji rąk, Agencja rozdystrybuuje je przede wszystkim do placówek ochrony zdrowia" - czytamy.

Czytaj także: Bytom wspiera przedsiębiorców w związku z koronawirusem.

Jak zaznaczył Obajtek, na walkę z koronawirusem spółka przeznaczyła 6 mln zł. "Dokładamy wszelkich starań, by zwiększać bezpieczeństwo Polaków, w tym przede wszystkim wspierać służby medyczne" - podkreślił prezes.

Dodał, że spółka systematycznie obniża ceny paliw, by w przypadku osób, które muszą się przemieszczać, zachęcać je do wyboru komunikacji indywidualnej. (PAP)