Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Opluł strażnika miejskiego i zniszczył mu mundur. Odpowie też za uszkodzenie radiowozu

fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach
Nietrzeźwy, agresywny mieszkaniec Czechowic-Dziedzic kierował groźby karalne wobec strażników miejskich. Podczas ujęcia zniszczył radiowóz.

W dniu 18 lipca tuż po północy strażnicy miejscy zostali zadysponowani do podjęcia interwencji na ulicy Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach wobec osób zakłócających ciszę nocną na klatce schodowej w jednym z budynków.

Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali dwóch mężczyzn i kobietę przed wejściem do budynku. Podczas legitymowania jeden z mężczyzn 44 letni mieszkaniec Czechowic był bardzo pobudzony, krzyczał oraz przeklinał w kierunku funkcjonariuszy. Pomimo przywoływania mężczyznę do zachowania się zgodnego z prawem i zachowania ciszy nocnej ten nie zamierzał stosować się do wydawanych poleceń. Gdy strażnicy próbowali ująć mężczyznę ten zaczął stawiać czynny oraz bierny opór. Strażnicy zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego.

W momencie ujęcia 44 latek zniszczył umundurowanie strażnika oraz próbował uderzyć go w  twarz. Podczas transportowania ujętego mężczyzny do pomieszczenia dla osób ujętych uszkodził radiowóz służbowy.

Z ujętym mężczyzną strażnicy udali się na komendę celem ustalenia danych osobowych. Następnie został przetransportowany do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku- Białej celem wytrzeźwienia.

Podczas transportu sprawca kierował do strażników groźby karalne oraz próbował dewastować przedział dla osób ujętych. Gdy patrol wraz z agresorem dotarł do OPPA mężczyzna przed wejściem do budynku opluł strażnika w twarz.

Sytuacja została zarejestrowana na monitoringu. Po zbadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu. Resztę nocy spędził na izbie wytrzeźwień, gdzie pozostał do dyspozycji celem prowadzenia dalszych czynności związanych z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, kierowania gróźb karalnych oraz niszczenia mienia.

 

Źródło: Straż Miejskaw Czechowicach-Dziedzicach