Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Onkologia w Gliwicach wznowiła przyjęcia pacjentów

Wybory2020
Od 24 czerwca Klinika Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej wznowiła przyjęcia pacjentów z potwierdzonym nowotworem złośliwym we wszystkich lokalizacjach anatomicznych.

W kwarantannie pozostaje tylko jeden z trzech odcinków kliniki, w którym stwierdzono zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Po potwierdzeniu zakażenia u 12 pacjentów i pracowników medycznych tego odcinka, badaniom na obecność koronawirusa poddano wszystkich pacjentów i pracowników medycznych Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej, a także członków personelu Bloku Operacyjnego i Zakładu Anestezjologii i Intensywnej Terapii. U wszystkich wynik był ujemny.  

W związku z tym podjęto decyzję o wznowieniu przyjęć do Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej oraz o powrocie do wykonywania zabiegów chirurgicznych. Dotyczy to jednak tylko pacjentów z potwierdzonym nowotworem złośliwym. Przyjęcia chorych, u których nie potwierdzono raka, zostaną wznowione 20 lipca.

Każdy pacjent przed przyjęciem do Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej zostanie poddany badaniu na obecność SARS-CoV-2.

Źródło: FB Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach


Komentarze