Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
4 °C
AAA

Od jutra można zobaczyć ekspozycję „Harmony” z twórczością Marcina Ryczka

Wiadomości
Już od 24 października zapraszamy na ekspozycję „Harmony” z twórczością Marcina Ryczka, artysty prezentowanego na wielu wystawach, m.in. w Japonii, USA, Chinach, Tajwanie i Francji, a także na łamach największych światowych magazynów, dzienników i serwisów internetowych, jak np. „The Guardian” czy „National Geographic”.

Wystawa „Harmony” tytułem nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia pokazywanych fotografii, cechuje je bowiem minimum formy, maksimum treści, odnoszą się przy tym do wolności i duchowości człowieka. W procesie powstawania prac dla artysty najważniejsze są dwa etapy: dostrzegania i oczekiwania – wypatrywania momentu, w którym można uchwycić wyjątkowy klimat wybranego miejsca, chwili, w której wydarzy się coś, co będzie stanowić odzwierciedlenie wrażliwości autora.

Taki moment jest widoczny na zdjęciu „A Man Feeding Swans in the Snow” – to jedna z najbardziej rozpoznawalnych prac artysty. Nagradzana w prestiżowych międzynarodowych konkursach, weszła w skład renomowanej kolekcji Bibliothèque Nationale de France w Paryżu oraz zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach. Wpływowy amerykański portal The Huffington Post w 2013 roku uznał ją za jedną z pięciu najlepszych fotografii na świecie. W 2017 roku znalazła się na okładce książki „100 Great Street Photographs” autorstwa Davida Gibsona, co potwierdza jej niezwykłą popularność.

Wystawę można zwiedzać do 14 marca 2021 roku.

Materiał powstał we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach - instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i dziedzictwa Narodowego. 


Komentarze