Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
8 °C
AAA

Od dzisiaj możemy odwiedzić katowickie parki i nie tylko!

Wybory2020
Od dzisiaj, czyli 20 kwietnia, w życie wchodzi pierwszy etap odchodzenia od obostrzeń wprowadzonych przez rząd. To oznacza, że mieszkańcy Katowic mogą znów odwiedzić miejskie parki czy też cmentarze.

Od poniedziałku 20 kwietnia znów możemy odwiedzić w Katowicach m.in. Park Kościuszki oraz Park Śląski. Ponadto dozwolone jest korzystanie z lasów państwowych – tym samym otwarty dla katowiczan jest również m.in. Las Murckowski i jego ścieżki rekreacyjne.

To dobra wiadomość również dla osób, którzy chcą oddać cześć zmarłym. Możemy wchodzić na teren cmentarzy w Katowicach. Ponadto można również tłumniej odwiedzać katowickie świątynie i inne miejsca kultu religijnego z ograniczeniem 1 osoby na co najmniej 15 metrów kwadratowych świątyni.

W małych sklepach mogą przebywać 4 osoby na kasę, a w sklepach większych niż 100 metrów kwadratowych na 1 osobę musi przypadać 15 metrów kwadratowych.

Pamiętaj jednak należy o zachowaniu nakazanych środków bezpieczeństwa. Czyli noszenie zakrycia ust i nosów w miejscach publicznych oraz utrzymywanie dystansu 2 metrów. W Katowicach, jak i pozostałych miejscowościach, nadal nie można korzystać m.in. z placów zabaw oraz siłowni.


Komentarze