Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Od dziś pojedziemy pociągiem bezpośrednio z Bytomia do Gliwic [WIDEO]

20 minut – tylko tyle czasu potrzeba, aby przejechać górnośląską trasę na odcinku Bytom-Gliwice. Cena biletu normalnego na tej trasie to jedynie 5 złotych, a biletu miesięcznego 130 złotych.

W niedzielę, 12 grudnia, Koleje Śląskie uruchomiły nowe bezpośrednie połączenie na trasie Gliwice-Bytom, w ramach którego w dni robocze w trasę wyruszy 15 par pociągów, a w dni wolne 11 par. To idealna okazja, aby odkryć Bytom z Kolejami Śląskimi na nowo. Wysiadając na zabytkowej stacji kolejowej w Bytomiu można wyruszyć na Rozbark, gdzie do dziś kultywowana jest tradycja stroju rozbarskiego, który można oglądać podczas najważniejszych uroczystości kościelnych.

Połączenie Bytom – Gliwice – Bytom będzie obsługiwane przez śląskiego przewoźnika nowoczesnymi pojazdami typu 34WEa ELF 2. To jedne z najwygodniejszych pociągów w całej gamie taboru Kolei Śląskich, które wyposażone są w rozwiązania mające ułatwić podróżowanie pasażerom o zróżnicowanych wymaganiach. Zasilanie 230V przy fotelach, szerokie panoramiczne okna, duża przestrzeń pomiędzy siedzeniami czy fotele w technologii samolotowej gwarantują najwyższy komfort podróży. Pojazdy te dostosowane są również do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także opiekunów podróżujących z dziećmi, którzy mogą skorzystać między innymi z przewijaków. Wszystkie te udogodnienia uzupełnione o bezpieczeństwo, nowoczesność, krótki czas podróży oraz niskie ceny zdecydowanie przemawiają za wyborem Kolei Śląskich.

Należy podkreślić, że w związku z uruchomieniem nowej linii, w ofercie specjalnej „Bilety Liniowe” pojawi się relacja L18 Gliwice – Bytom w taryfie TL4 (5 złotych bilet jednorazowy, 130 złotych bilet miesięczny). Zgodnie z §8 ust. 2 Regulaminu przewozu osób, zwierząt i rzeczy przez Koleje Śląskie (RPO-KŚ) przedsprzedaż nie musi być prowadzona w wyjątkowych przypadkach, np. w okresie zmiany lub korekty rozkładu jazdy. W związku z powyższym bilety z przedstawionej oferty specjalnej zostaną udostępnione w systemach sprzedaży od 12 grudnia 2021 roku.

 


Komentarze