Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Obalamy mity na temat smogu. Co warto wiedzieć? [WIDEO]

#EkoSilesia
Wyjaśniamy kolejny, piąty mit krążący na temat powstawania smogu.

#Weź nie smoguj #Weź oddychaj! To historia o obalaniu mitów na temat elektrociepłowni i ciepła sieciowego, to animacja i ebook pokazujące dlaczego ciepło sieciowe TAURON Ciepło jest czyste, bezpieczne i wygodne.

Mit 5: Elektrociepłownie też palą węglem i to znacznie więcej, niż zwykły piec  węglowy ogrzewający mieszkanie lub dom jednorodzinny?

Kliknij w grafikę - na zdjęciu elektrofiltr

Instalacje w elektrociepłowni i ciepłowni również spalają węgiel, ale odbywa się to według rygorystycznie przestrzeganych zasad:

  • w ściśle kontrolowanych warunkach,
  • z zastosowaniem nowoczesnych technologii spalania i oczyszczania spalin,
  • przestrzegając surowych norm krajowych i EU dotyczących emisji spalin
  • poziom emisji zanieczyszczeń  z elektrociepłowni jest monitorowany przez niezależne instytucje (np. WIOŚ) codziennie i całodobowo (24h/7 dni w tygodniu).
  • Spaliny pochodzące ze spalania w elektrociepłowni, poddawane są oczyszczaniu w profesjonalnych elektrofiltrach. Sprawność elektrofiltrów w TAURON Ciepło wynosi...99,9%!

Chcesz przeczytać o micie pierwszym dotyczącym ogrzewania? Kliknij LINK

Dlaczego warto korzystać z ciepła sieciowego? Bo jest wygodne, tańsze, a przede wszystkim bardziej przyjazne dla środowiska. W elektrociepłowniach proces technologiczny jest tak zaprojektowany, by wykorzystać paliwa w jak najbardziej efektywny sposób, z korzyścią dla środowiska, a spaliny pochodzące ze spalania są oczyszczane w specjalnych elektrofiltrach.

Chcesz przeczytać o micie drugim? Kliknij w LINK

Dbamy o bezpieczeństwo? Wytwarzanie ciepła w elektrociepłowni powoduje, że w mieszkaniu nie ma urządzeń stwarzających ryzyko pożaru, wybuchu czy zatrucia tlenkiem węgla.

Chcemy komfortu? Obsługa ogrzewania sprowadza się do ustawienia prostego regulatora przy grzejniku.

Zależy nam na zdrowiu i ekologii? Nowoczesna technologia, oczyszczanie i kontrola emisji spalin sprawia, że ciepło sieciowe jest bardzo ekologiczne.

Nie powtarzajmy mitów, sprawdzajmy fakty!

Chcesz przeczytać o micie trzecim? Kliknij w LINK

Nasza planeta jest w naszych rękach. Warto wiedzieć, że właśnie ciepło sieciowe to jeden z najskuteczniejszych sposobów wyeliminowania smogu w miastach. Każdy kolejny budynek, blok, kamienica podłączone do sieci ciepłowniczej  to mniej pieców i kominów, a to oznacza ograniczenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery w każdym z miast.

Chcesz przeczytać o micie czwartym? Kliknij w LINK

Tauron Ciepło jest największym dystrybutorem ciepła sieciowego na terenie aglomeracji śląsko-dąbrowskiej i jednym z największych takich podmiotów w kraju. W skład spółki wchodzą elektrociepłownie w Katowicach, Tychach, Bielsku-Białej i Czechowicach- Dziedzicach  oraz Obszar Ciepłowni Lokalnych.  Łączna długość sieci ciepłowniczej w systemie TAURON Ciepło wynosi około 1000 km. Poprzez prawie 4000 węzłów cieplnych spółka dostarcza ciepło do około 800 tys. mieszkańców aglomeracji. TAURON Ciepło obsługuje łącznie około 3500 klientów  (spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe itp.), ogrzewa blisko 9000 budynków w aglomeracji.


Komentarze