Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Imigranci z Syrii ukryci w naczepie ciężarówki. Interweniowała raciborska policja

Wiadomości
źródło : śląska policja
Raciborscy policjanci oraz funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch imigrantów z Syrii. Kobieta i mężczyzna ukryli się w naczepie samochodu ciężarowego. Oboje nie posiadali dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy RP.

W czwartek 15 kwietnia br. około godziny 10.45 dyżurny raciborskiej policji został poinformowany, że na terenie Agencji Celnej w Raciborzu zaparkowano samochód ciężarowy na zagranicznych numerach rejestracyjnych, z którego naczepy dochodzą odgłosy rozmowy. W związku z powyższym istniała obawa, że w naczepie mogą znajdować się nielegalni imigranci. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani mundurowi z raciborskiej prewencji wraz z policjantami z katowickiego oddziału prewencji - informuje śląska policja. 

Na miejscu okazało się, że w środku oprócz przewożonego ładunku znajdowała się kobieta i mężczyzna — obywatele Syrii. Oboje nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. W związku z powyższym przebywali na terenie naszego kraju nielegalnie.

źródło: śląska policja/własne


Komentarze