Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Nietrzeźwy kierowca zaproponował policjantom po tysiąc złotych łapówki. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

fot. KPP w Mikołowie
Policjanci z mikołowskiej drogówki zatrzymali 55-latka, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec Sosnowca, usiłując uniknąć odpowiedzialności, zaproponował mundurowym, że podjedzie z nimi do bankomatu i wypłaci każdemu z nich po tysiąc złotych.

Policjanci z mikołowskiej drogówki prowadzili w poniedziałek poranną kontrolę stanu trzeźwości kierujących. Tuż przed 7.00 w Ornontowicach na ulicy Chudowskiej badaniu został poddany kierowca osobowego opla. Urządzenie wykazało nieco ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Zaskoczony sytuacją 55-latek postanowił wybrnąć z kłopotliwej dla niego sytuacji. Tym bardziej, że samochód który prowadził, należał do jego szefa.

Mieszkaniec Sosnowca zaproponował policjantom, że może podjechać z nimi do najbliższego bankomatu i wypłacić im po tysiąc złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszał zarzuty: usiłowania udzielenia korzyści majątkowej oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany został już objęty policyjnym dozorem. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP w Mikołowie