Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-2 °C
AAA

Nieodpowiedzialna jazda bez uprawnień na "podwójnym gazie"

Świętochłowiccy policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali w nocy do kontroli kierującego peugeotem, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec Katowic wydmuchał aż 2 promile alkoholu. Ponadto 26-latek nie ma prawa jazdy.

Wczoraj w nocy na ulicy Barlickiego mundurowi ze świętochłowickiego Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Woń alkoholu wyczuwalna w aucie była tak intensywna, że stróże prawa nie mieli wątpliwości co do stanu psychofizycznego kierowcy. Przeprowadzone badanie wykazało, że prowadził on samochód, mając dwa promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, iż 26- letni katowiczanin nie ma uprawnień do jazdy. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za popełnione wykroczenie. Grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata.

Czytaj także: Sosnowiec: okradł jubilera - policja zatrzymała włamywacza

Kierowanie w stanie nietrzeźwości stanowi bardzo duże zagrożenie na drodze, zarówno dla samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar w dalszym ciągu zdarzają się amatorzy jazdy na tzw. „podwójnym gazie”.

FOTO: KMP ŚWIĘTOCHŁOWICE


Komentarze