Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
3 °C
AAA

Nielegalny hazard w Świętochłowicach

Wiadomości
Świętochłowiccy kryminalni zajmujący się przestępczością gospodarczą prowadząc działania wymierzone w nielegalny hazard, sprawdzili lokal, co do którego mieli podejrzenie, że mogą w nim być organizowane niedozwolone gry.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w połowie minionego tygodnia uzyskali informację, że w jednym z lokali w Śródmieściu mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Stróże prawa skontrolowali obiekt i znaleźli w nim 3 automaty, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej KAS, którzy zabezpieczyli nielegalne urządzenia oraz blisko 2,5 tysiąca złotych.

Wszystko, wraz z dokumentacją, trafiło do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nieuczciwą działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.


Komentarze