Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Nie żyje Przemysław Marzec. Wybitny dziennikarz ze Śląska

Wiadomości
Zmarł Przemysław Marzec. Był wybitnym dziennikarzem i korespondentem wojennym z Górnego Śląska. Przez całą karierę pracował dla RMF FM.

Przemysław Marzec urodził się 31 października 1970 roku w Mysłowicach. Podczas studiów w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego zdecydował się na rozpoczęcie kariery dziennikarza. W połowie 1993 roku podjął pracę w pierwszym oddziale RMF FM w Katowicach. Po studiach przeszedł do warszawskiej redakcji, gdzie zajął się polityką. Jednak największą sławę przyniosła mu rola korespondenta wojennego.

W swojej karierze relacjonował wojnę w Jugosławii. Pracował również na Bliskim Wschodzie. Dla RMF FM relacjonował m.in. upadek rządów talibów oraz polowanie na Osamę bin Ladena. Wraz z Janem Mikrutą był jedynym polskim dziennikarzem w Bagdadzie podczas wojny w Iraku. Relacjonował również Pomarańczową Rewolucję w Ukrainie i wojnę gruzińsko-rosyjską w 2008 roku,

W ostatnich latach pracował jako korespondent z Moskwy. 1 stycznia 2021 zakończył pracę w RMF FM. W październiku skończyłby 52 lata.