Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Nie zatrzymał się do kontroli, policjanci ruszyli za nim w pościg!

Po pościgu ulicami Bielska-Białej policjanci zatrzymali 18-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że nie miał prawa jazdy, a w przeszłości był już karany mandatami za jazdę bez uprawnień. Teraz grożą mu 3 lata więzienia – podała policja.

Rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak poinformował w środę, że podczas nocnego patrolu uwagę funkcjonariuszy zwrócił opel corsa z czterema młodymi osobami w środku. Kierujący mijając radiowóz wyraźnie zmienił kierunek jazdy i próbował zjechać z pola widzenia policjantów. Ci, widząc to, postanowili go skontrolować.

"Policjanci dali wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe siedzącemu za kierownicą opla. Ten jednak gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Patrol rozpoczął pościg ulicami miasta. Włączyli się do niego inni policjanci. Kierujący oplem, nie mając innej drogi ucieczki, wjechał na podziemny parking jednego z bielskich centrów handlowych. Chcąc zgubić pościg, próbował wyjechać z drugiej strony. Tam jednak czekał już na niego inny patrol, który skutecznie odciął mu drogę ucieczki" – zrelacjonował Szybiak.

18-latek uciekał, ponieważ nigdy nie miał prawa jazdy. "Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że już kilka razy był karany mandatami za kierowanie pojazdem bez uprawnień" – poinformował rzecznik bielskich policjantów. Nastolatek był trzeźwy.

Roman Szybiak dodał, że tym razem szaleńcza jazda nie skończy się mandatem. "Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli może trafić do więzienia nawet na 3 lata. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd" – wskazał.(PAP)


Komentarze