Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
16 °C
AAA

Nie wszyscy chcą manifestacji! Darul: Ludzie w Polsce będą nienawidzić nas jeszcze bardziej...

Miasta
Dzisiaj związki zawodowe ogłosiły organizację manifestacji w Warszawie. Jednak nie wszyscy są zwolennikami tego pomysłu. Jednym z przeciwników jest... Sebastian Darul.

Dzisiaj sztab protestacyjny związków zawodowych w Polskiej Grupie Górniczej ogłosi manifestację w Warszawie. Odbędzie się ona 28 lutego. Wcześniej, bo 17 lutego, odbędzie się strajk ostrzegawczy na kopalniach. Jednak nie wszystkim to się podoba. Organizator sierpniowej manifestacji górników pod siedzibą PGG, Sebastian Darul skrytykował pomysł związków. Według twórcy organizacji Lepsze jutro dla górnictwa, manifestacja w Warszawie tylko pogorszy wizerunek górników w mediach. Obawia się, że możliwe dewastacje pomogą tylko "drugiej stronie". Dla Darula jedynym wyjściem są rozmowy oparte o racjonalne argumenty.

CZYTAJ TAKŻE - Będzie manifestacja w Warszawie!

Związki Zawodowe zapowiedziały wyjazd do Warszawy dnia 28.02.2020. Ja grzecznie się pytam, głupszych pomysłów już nie macie? Chcecie się wybrać do Warszawy, to nie są Katowice ulica Powstańców pod siedzibą Polskiej Grupy Górniczej, tylko STOLICA KRAJU! Po minucie w każdej telewizji, na wszystkich paskach będzie leciało "Górnicy demolują Warszawę". Powiedzmy sobie szczerze, że większość już w trakcie podróży będzie po procentach "bardzo wyrywna".
Jaka będzie reakcja społeczeństwa? "Przecież oni zarabiają po 15 000zł miesięcznie, czego oni jeszcze chcą?" Taka jest niestety propaganda w naszym kraju o zarobkach górniczych. "Podziękujmy" prezesom, dyrektorom, i innym "biurokratom", którzy "zawyżają" średnią naszych zarobków, i to "idzie w świat". Ludzie w Polsce będą nienawidzić nas jeszcze bardziej niż teraz. To co chcecie zrobić, to woda na młyn dla wszystkich przeciwników górnictwa, i osób które chcą nas i nasze narodowe dobro zrównać z ziemią.
Moje stowarzyszenie podjęło współpracę z Obywatelskim Komitetem Obrony Polskich Złóż Naturalnych. Eksperci z tego Komitetu opracowali plan ratunkowy dla Polskiego górnictwa. Wychodzimy na ulice ludziom wytłumaczyć jak ważne są dla nas te złoża, jak ważne są dla suwerenności naszego państwa, i bogactwa jego obywateli. Zamiast to wszystko rozważyć, woleliście mnie i mojego stowarzyszenia nie wpuścić na rozmowy do PGG, bo bym Wam "przeszkadzał". Nie! Przedstawiłbym konkretny plan działania!
Ale zapomniałem... Wy wolicie mnie oczerniać- jak przewodniczący "Sierpnia80" z kopalni Sośnica- i śmiać się z tego co mówię. Jak macie odrobinę honoru, to uderzcie się w pierś, i powiedzcie "nie wiemy co robić", i pozwólcie działać innym. No tak, ale dla Was ważniejsze są Wasze "stołki", i nie przeżyjecie tego, że ktoś inny może zrobić porządek.
Mam tylko nadzieję, że GÓRNICY w końcu się obudzą, i zrozumieją że to MY SAMI możemy decydować o sobie.”

Sebastian darul na facebooku

 


Komentarze