Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Nie będziemy musieli nosić maseczek. Ale na razie tylko do 5 czerwca

Wiadomości
Jak zapowiadał minister zdrowia Adam Niedzielski ,w czwartek w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenia, które oficjalnie potwierdziło majowy plan luzowania obostrzeń. Jednym z punktów jest zniesienie nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Od dnia 15 maja 2021 r. do dnia 5 czerwca 2021 r. nakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy miejsc na otwartym powietrzu”

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Wspomniany ust. 1 dotyczy obowiązku zasłaniania ust i nosa. Dopisek "nie dotyczy miejsc na otwartym powietrzu" pozwala nam na zdjęcie maseczek na świeżym powietrzu.

W rozporządzeniu opisano tez sytuację gastronomii, która od połowy maja może przyjmować klientów "na zewnątrz", a od 29 maja w środku lokalu. Określono też zasady działania siłowni, klubów fitness oraz basenów, które mogą zostać otwarte od 29 maja. Przypomnijmy, że hotele mogą przyjąć pierwszych gości już od 8 maja. Wszystko ma odbywać się w surowym reżimie sanitarnym.

Rząd w rozporządzeniu wielokrotnie zaznaczył, że aktualny stan prawny dot. obostrzeń obowiązuje do 5 czerwca.

 

Źródło: PAP